Informujemy, iż wykorzystujemy technologię plików cookies i nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach (tzw. „ciasteczkach”).

.

Tanie ubrania online

Używane ubrania online, w formie sklepu internetowego, wchodzą na stałe do rzeczywistości. Mógłby ktoś zapytać - po co kolejny sklep, zwłaszcza taki, gdy wokół jest tyle second handów? Czy nie lepiej pójść, obejrzeć, przymierzyć i dopiero kupić? Zaczęliśmy sobie, jako ludzie, cenić czas, ponieważ kurczy się nam przy codziennych obowiązkach niesamowicie. Większość ciucholandów stacjonarnych jest czynnych w godzinach pracy, więc nie ma często mowy o takich zakupach. Tanie ubrania online są dostępne przez całą dobę. Nie ma ograniczeń czasowych. Czy to w pracy, czy w spokoju domowego ogniska, wieczorem lub w nocy, można odwiedzić outlet markowych ubrań, przejrzeć i wybrać coś dla siebie.

Używane ubrania online sklep internetowy

Polska jest jednym z największych na świecie rynków odzieży używanej. Polacy pokochali second handy. Właściwie można sobie zadać pytanie - dlaczego? Zapewne powodów jest kilka: oryginalne marki za niską cenę odzież, której nie ma już w zwykłych sklepach polowanie na okazje. Tak, kochamy doskonałe okazje! Przeglądając internet, natrafimy na wiele blogów, kanałów na youtube itp. gdzie blogerki modowe, tzw. szafiarki, chwalą się i prezentują ubrania upolowane za grosze w lumpeksach. Nikt się tego nie wstydzi, bo też nie ma czego. Oszczędzamy pieniądze, dajemy drugie życie ubraniom, które są w idealnym stanie i z jakichś powodów zostały przez pierwszych właścicieli wystawione do kontenera. Czasem wręcz można złapać się za głowę zastanawiając, dlaczego??? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, trzeba dotrzeć do źródeł sprzedaży. Niech przykładem będą tutaj Stany Zjednoczone, gdzie według szefa recyklingu tekstylnego USAgain, statystyczny Amerykanin kupuje pięć razy więcej ubrań niż jeszcze w latach 80-tych XX wieku. Aż nasuwa się kolejne pytanie - ile w tamtych latach kupowali więcej w porównaniu np. do lat 50-tych XX wieku? Do takich danych jednak trudno dotrzeć, ale warto zauważyć, że kiedyś garderoba całej rodziny mieściła się w jednym kufrze, gdy teraz często jedna osoba ma własną, ogromną szafę lub wręcz oddzielne pomieszczenie na garderobę! Podobnie jest na zachodzie Europy, skąd najczęściej trafia do nas odzież używana.

Sklep z ubraniami online tanio

Początek XXI wieku cechuje się troską o klimat naszej planety. Jesteśmy świeżo po wprowadzeniu opłat recyklingowych za siatki jednorazowe. Przestawiamy się na używanie toreb wielorazowego użytku, bardzo wiele czasu antenowego, papieru i miejsca w internecie zajmuje tematyka smogu, regularnie pojawiająca się od kilku lat w czasie sezonu grzewczego. Wystarczy spojrzeć na ulicę i liczbę samochodów. Emisja CO2 jest bardzo wysoka. Kojarzymy ją tylko z emisji spalin samochodowych, dymów domów jednorodzinnych, elektrociepłowni i fabryk. A właśnie, fabryki. Czy to nie tam produkuje się również tekstylia? Część ubrań jest z surowców naturalnych, takich jak bawełna, len, wełna, ale te naturalne surowce również potrzebują obróbki, często też posiadają syntetyczne domieszki. Dzięki tym domieszkom bawełna i len nie gniotą się tak bardzo jak w swojej naturalnej postaci. Dla zabieganych, zapracowanych ludzi, którzy najczęściej muszą wyglądać elegancko przez cały dzień, jest to bardzo ważne. Poliester spotykany jest na metkach najczęściej. Może być głównym składnikiem tkaniny lub śladowym dodatkiem, a jest niczym innym, jak włóknem chemicznym, pochodnym ropy naftowej. I tutaj dochodzimy do troski o klimat, bo większa sprzedaż ubrań = większej emisji CO2.

Outlet markowych ubrań

Przyglądając się, jak wielką popularnością cieszą się w Polsce sklepy z odzieżą używaną, można dojść do wniosku, że tym sposobem nie tylko oszczędzamy pieniądze, mamy możliwość zakupów za grosze markowych i bardzo ciekawych ubrań w doskonałym stanie, to jeszcze wspieramy ekologię! Uczciwie mówiąc, zapewne większości z nas przychodzi to tak przy okazji lub nawet bez świadomości tego, ale fakt pozostaje faktem - wpisujemy się w ruch ekologiczny. Gdyby nie było ciucholandów, musielibyśmy kupować nowe ubrania, więc przyczynialibyśmy się do jeszcze większej produkcji odzieży, która po sezonie-dwóch poszłaby do kosza i potem do spalenia lub przeróbki na inne rzeczy, a tak chociaż trochę oszczędzamy środowisko.

Second hand z markowymi ubraniami online

Niestety, ale w społeczeństwach wysokorozwiniętych ekonomicznie, konsumpcja jest wręcz rozszalała. Wielu ludzi kupuje za dużo, ulegają tej zmieniającym się trendom modowym i wymieniają całą szafę po jednym sezonie. W Stanach Zjednoczonych również zaczyna być widoczny rynek odzieży i rzeczy używanych. Lumpeksy pojawiają się w tzw. dobrych dzielnicach, a matki często zabierają tam swoje dzieci po to, aby uczyć idei recyklingu. Zaczyna dziać się to, co u nas ma miejsce od czasu przemian ustrojowych i otwarcia granic - oszczędzając, dajemy drugie życie rzeczom, których ktoś używał zaledwie przez chwilę i wyrzucił. To miłe uczucie, gdy mniej lub bardziej świadomie możemy wspierać środowisko, obecnie również za pomocą internetu, korzystając z oferty tanich, markowych ubrań online. Patrząc na bilans, mamy same oszczędności wybierając sklep internetowy z odzieżą używaną i outletową, ponieważ oszczędzamy - czas, pieniądze oraz środowisko.

×