Informujemy, iż wykorzystujemy technologię plików cookies i nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach (tzw. „ciasteczkach”).

.

Odzież używana vintage online

Second hand vintage online jest dla ludzi o wyjątkowych potrzebach. Wielu z nich lubi czerpać inspirację z minionych epok i na co dzień stylizować się w ten czy inny sposób. Chociaż obecnie projektanci prześcigają się w nowych projektach, wiele tzw. “klasyków” trwa mimo tego, co wchodzi do sieciówek. Chętnie po nie sięgamy.

Może przyjrzyjmy się, o co w ogóle chodzi z tym stylem vintage? Co to jest? Skąd takie określenie i co oznaczało pierwotnie? Miejmy to za sobą i nauczmy się wymawiać, bo samo słowo przywędrowało z języka angielskiego (do angielskiego przeniknęło z francuskiego, a do francuskiego z łaciny) i poprawna wymowa nie jest wcale taka oczywista. Wielu mówi “wintaż”, ale bardziej poprawnie powinno się wymawiać mniej więcej “winticz”, z czego końcówka jest między “cz” i “dz”.

Pierwotnie określało się tak kiedyś produkcję wina z danego rocznika, później najlepsze roczniki wina, a następnie termin przejęły inne branże. Bardziej po polsku odpowiednie byłoby chyba określenie retro, co oznacza rzeczy z poprzednich epok, niekoniecznie tych odległych. Vintage podchwycił świat mody i od lat można często spotkać się z tym mianem. Aby stylizację można było nazwać vintage, jej elementy muszą nawiązywać do danej dekady. Ubiory lub dodatki naszych rodziców i dziadków przeżywają na nowo renesans. Coś, co dla młodych ludzi było kiedyś obciachem, obecnie jest ważną dziedziną mody.

Ubrania używane vintage

Przyjrzyjmy się samej modzie, bo przeszła u nas przemianę nie tylko ze względu na asortyment ubrań. Właśnie, ubranie - kiedyś główny akcent modowy spoczywał na tym znaczeniu. Ubranie jako… tylko ubranie. Owszem, historia mody jest bardzo długa, prawie tak długa jak ludzkości, ale ubierano się, żeby zakryć ciało → ładnie zakryć ciało → ładnie zakryć ciało tym, co ktoś wymyślił i się przyjęło itp.

Obecnie ubranie jest, najkrócej mówiąc, sposobem wyrażenia siebie. Część ludzi przywiązuje do strojów znacznie więcej uwagi i przekazuje nimi swój sposób postrzegania świata, swoje emocje. Świat mody szybko to zauważył i mówi się wręcz o filozofii mody. Sieciówki również czasem sięgają do tego stylu i prezentują kolekcje lub elementy nawiązujące do wybranych dekad z przeszłości, najczęściej z XX wieku.

Internetowy second hand vintage

Wyszukiwanie ubrań i dodatków vintage wymaga czasu i wysiłku, więc internetowy second hand vintage to po prostu raj dla tych, którzy dotąd biegali po ciucholandach stacjonarnych i tracili dużo czasu na szmateksowe polowania. Sklepów jest bardzo dużo, w każdym trzeba poświęcić wiele energii i czasu na przejrzenie wieszaków, aby znaleźć odpowiedni styl, swój rozmiar. To JEST męczące. Nie uważa tak tylko ten, kto tego nie robił. Co innego odzież używana vintage online. I jak tu nie mówić, że internet jest często naszym wybawieniem. Chociaż może bezpieczniej będzie powiedzieć, że w wielu aspektach potrafi nam znacznie ułatwić życie. Jak wygląda usprawnienie w przypadku ciucholandów?

Już proste wyszukiwanie po rozmiarze i kolorze wiele ułatwia. Że niby nie dotykając ubrań i dodatków przegapimy jakiś ważny detal? Jakość zdjęć musi być doskonała, często z myślą o tych istotnych szczegółach, więc nie ma takiej opcji, przynajmniej w naszym sklepie internetowym. Na szczęście technologia ułatwia wierne przekazanie obrazu i przeglądając zdjęcia czujemy się znacznie lepiej niż w zwykłym sklepie. Estetycznie, w zaciszu swojego domu lub pracy, w zależności czasu, którym dysponujemy. W tym przypadku to głównie od nas zależą warunki, w których dokonujemy zakupów :) Nikt nie stoi nam nad głową, pożądliwie nie patrzy na rzecz, którą wybraliśmy. Piękny sen, który się urzeczywistnił.

Jeśli jesteście więc entuzjastami stylu vintage, zajrzyjcie do jedynego w swoim rodzaju vintage second hand online. Wielu już się przekonało do tej formy zakupów i bardzo ją sobie chwali, nawet artyści i celebryci. Szybciej niż tradycyjnie, znacznie wygodniej, równie tanio możecie upolować perełki z całego asortymentu, który wystawiamy dla Was z dużym zaangażowaniem opisując i fotografując. Dodatkowo nie trzeba martwić się dokładnym oglądaniem rzeczy w poszukiwaniu mankamentów, bo zrobiliśmy to już za Was i ocena każdej sztuki towaru jest w jej opisie. Udanych zakupów!

×